top of page

עיצוב והקמת גינות


אדריכלות נוף עיצוב והקמת גינות

לא אחת אנו עומדים פעורי פה מול גינה מעוצבת ויפה ובטוחים שהטבע הוא האחראי ליופי הזה, אך זה לא כך! גינה יפה דורשת מחשבה רבה, ידע, תכנון נכון והתאמה לתנאי האקלים ולצרכים של בעלי הגינה.

תכנון של הקמת גינה הוא תהליך מורכב המתחיל באיסוף נתונים כמו תנאי הסביבה, האקלים, סוג האדמה, בחירת הצמחייה, סגנון הגינה ועוד.

רגע לפני שאתם מתחילים לתכנן את גינת החלומות, עצרו לרגע וחשבו מהו סגנון החיים שלכם, האם אתם אוהבים לארח, מהן הפונקציות שעל הגינה למלא, אלו מרכיבים תרצו בגינה, פינת ישיבה, פינת משחקים, בריכה ועוד, ועכשיו עצמו את העיניים ונסו לדמיין איך אתם רוצים שהגינה שלכם תיראה... ובואו לספר לנו.

אנחנו נקשיב לכם, יחד נדמיין את החלום שלכם, נשרטט את הגינה האידיאלית, נקפיד על עיצוב יצירתי וייחודי ונדאג שהדשא של השכן לעולם לא ייראה ירוק יותר.


עיצוב והקמת גינות – מהם הפרמטרים החשובים בעת ההקמה והעיצוב?

הקמה ועיצוב של גינות צריך לקחת בחשבון איך הגינה תיראה גם בעוד חמש עד עשר שנים ולהתאים את הצמחייה והמרכיבים האחרים לטווח רחוק. את הגינון והפיתוח יש לתכנן מתוך ראייה קדימה ובהתאם למידת התחזוקה שאתם רוצים או יכולים להשקיע בגינה.

אם אתם חולמים על דשא טבעי וירוק, על פרחים עונתיים, על עצי פרי ועל גינת תבלינים, כדי שהגינה תפרח גם בעוד שנה חשוב להשקיע בהשקיה ובתחזוקה שלה באופן קבוע. אם אתם לא יכולים לתחזק ולהשקות באופן קבוע, ותרו על החלום. במקום דשא חפשו חיפויים אחרים כמו חלוקי נחל, סוגים שונים של אבנים או דשא סינטטי ובחרו צמחים ופרחים עמידים שאינם מחייבים השקיה מרובה. אין גינה שאינה דורשת תחזוקה, אך יש צמחים שמספיק להשקות אותם פעם בשבוע או בעשרה ימים כמו צמחייה עשבונית, עצי ברוש, אורנים, פיקוס או עצי זית. כך יהיה קל יותר לשמור על גינה ירוקה.

למיקום הגיאוגרפי של הגינה ולמידת החשיפה שלה לשמש יש השפעה משמעותית בתכנון הגינה. חשוב לרכוש צמחייה שתתאים לאקלים של האזור שלכם. הקמת גינה בצפון שונה מהקמת גינה באזור המרכז קרוב לחוף הים, לדוגמה. גם עיצוב גינה בצפון צריך להתאים לאופי ולנוף הטבעי והפסטורלי של אזור הצפון. בכל סגנון עיצוב שתבחרו, חשוב להתאים אותו לאופי ולתנאי השטח המאפיינים את האזור.

לגודל הגינה יש תפקיד חשוב בבחירת הצמחים. בגינה קטנה לא מומלץ לשתול עצים המכים שורשים למרחוק כמו עצי פיקוס ואורנים, למשל, המתאימים לגינות שבהן יש מרחב גדול יותר. בעת בחירת הצמחים והעצים חשוב לקחת בחשבון לאיזה גודל הם צפויים להגיע ולהתאים אותם לגודל הגינה.

בחרו את עיצוב הגינה בהתאם לאופי שלכם. אם אתם אוהבים סדר ומראה נקי, בחרו בגינה מוקפדת ופחות פראית. גינה מסודרת תכלול חיפויי קרקע כמו חלוקי נחל, אבנים או טוף, אדניות וכדים שבהם ימוקמו הצמחים, שבילים מסומנים וערוגות מסודרות. גם העצים יהיו פחות נשירים. אבל אם אתם אוהבים להרגיש בטבע ולא מתרגשים מעלי שלכת הפזורים על הקרקע או מצמחייה בסגנון קצת פרוע, תוכלו לבחור בעיצוב כפרי או טרופי עם צפיפות גדולה יותר של צמחים ועם עצי הדר, עצי דקל או במבוקים.

שאלו את עצמכם מהו הייעוד של הגינה. האם היא תשמש למשחק של הילדים? אם כן משטח גדול של דשא, טבעי או סינתטי יכול להתאים. האם אתם חולמים על ישיבה ואירוח בגינה, אם כן, דאגו שתהיה פינה שתשמש לאירוח ולישיבה עם פרגולה להצללה ועם משטח אבן או דק שקל לנקות. אם אתם אוהבים לעבוד בגינה ולגדל בה ירקות, חשוב להקצות שטח גדול לערוגות ולסדר את הגינה ואת מיקום השתילים בהתאם לחשיפה לשמש.

תכנון תאורת גן הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הגינה. תאורה נכונה עושה פלאים לגינה, היא מבליטה את היופי של הטבע ומוסיפה נגיעות של עיצוב. בעת תכנון התאורה יש להתייחס לכל החלקים השונים המרכיבים את הגינה, לתת מענה לפינת הישיבה, לאזורי המדשאות, לפי פינות הנוי ועוד.

צלילי פכפוך המים משרה שלווה ורוגע גם בגינה הנמצאת בלב העיר הסואנת. יש אלמנטים רבים המשלבים מים שאפשר להתקין בגינה כמו בריכה עם דגי נוי, בריכת שחייה, מזרקת מים או מפל מים מקיר או מסלע מעוצב ועוד.

כבר בשלב של הקמת הגינה תוכלו לראות איך החלום שלכם מתגשם ואיך הגינה שלכם הופכת מחלקת אדמה חשופה לגינה חדשה ומיוחדת. ייתכן ובהתחלה הגינה הצעירה תיראה לכם מעט חשופה, אך עם הזמן, הפרחים יפרחו, העצים יגדלו, אתם תתאהבו בגינה ואין כיף גדול יותר מאשר לשבת בגינה מעוצבת, להאזין לקולות של הטבע, להריח את הריחות ולבלות בהנאה בגינה מרגיעה, פסטורלית ומטופחת.


הקמה ועיצוב של גינה מתחילה מבחירה נכונה של בעלי מקצוע!

תפקידו של מעצב ומתכנן גינות הוא תפקיד עיצובי ופרקטי, עליו להכיר היטב את עולם הגינון, את הטרנדים המובילים, להיות בעל יכולות עיצוביות וידע וניסיון רב בבחירה נכונה של הצמחים, הפרחים והעצים בגינה. דרור, בעל חברת "ביידר אדריכלות ותכנון נוף" צבר ידע עצום בצמחייה, מכיר את סוגי האקלים השונים והתמחה בעיצוב ובתכנון גינות. הוא ידע לתרגם את הרצונות והחלומות שלכם לעיצוב מוחשי ולסייע לכם להקים את הגינה המושלמת. מתכננים הקמת גינה בצפון, עיצוב גינה בצפון ובמרכז, צרו קשר, אנו ממתינים לכם!

Kommentarer


מאמרים נוספים

בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
bottom of page